expand_less
  • 125 animals i algues del litoral de Catalunya
  • 125 animals i algues del litoral de Catalunya
  • 125 animals i algues del litoral de Catalunya
expand_more
Descripció
Catalunya és un país petit però amb una gran diversitat dambients litorals: grans platges del Maresme i del delta de lEbre, amb les seves badies arrecerades del Fangar i els Alfacs; fons de roca i de sorra superficials arreu; penya-segats agrests i cales acollidores de la Costa Brava; llacunes i maresmes a lEmpordà i als deltes del Llobregat i de lEbre, i alguers distribuïts aquí i allà, més abundats a les costes tarragonines i del sud de Barcelona. Aquesta varietat dhàbitats permet lexistència dun elevat nombre despècies marines. En aquesta guia trobareu les que podem veure més fàcilment passejant per les platges i els roquissars litorals o capbussant-nos en apnea al llarg del litoral. No espereu trobar-les totes aquí, però! La guia recull una mostra de les més comunes i representatives, agrupades en làmines a una mateixa escala per facilitar-ne la comparació i la identificació. Una eina útil per posar nom a les troballes dels que cerquen els tresors marins que els temporals dipositen a les platges, per als aficionats a vorejar la costa amb tubs i ulleres, per als nens que descobreixen la vida marina perseguint crancs des de les roques o intentant capturar peixos amb el salabret (per alliberar-los tot seguit!). Tingueu sempre una actitud prudent i curosa amb tots els éssers vius que trobeu: no els tragueu del seu hàbitat ni els manipuleu innecessàriament. El mar és casa seva, i hem dacostar-nos-hi des de la curiositat i el respecte.

125 animals i algues del litoral de Catalunya

Toni Llobet, Enric Ballesteros
5,00 €
Quantitat

 

Gratuït a partir de 85€

 

Entrega en 24/48 hores

  • Descripció
    Catalunya és un país petit però amb una gran diversitat dambients litorals: grans platges del Maresme i del delta de lEbre, amb les seves badies arrecerades del Fangar i els Alfacs; fons de roca i de sorra superficials arreu; penya-segats agrests i cales acollidores de la Costa Brava; llacunes i maresmes a lEmpordà i als deltes del Llobregat i de lEbre, i alguers distribuïts aquí i allà, més abundats a les costes tarragonines i del sud de Barcelona. Aquesta varietat dhàbitats permet lexistència dun elevat nombre despècies marines. En aquesta guia trobareu les que podem veure més fàcilment passejant per les platges i els roquissars litorals o capbussant-nos en apnea al llarg del litoral. No espereu trobar-les totes aquí, però! La guia recull una mostra de les més comunes i representatives, agrupades en làmines a una mateixa escala per facilitar-ne la comparació i la identificació. Una eina útil per posar nom a les troballes dels que cerquen els tresors marins que els temporals dipositen a les platges, per als aficionats a vorejar la costa amb tubs i ulleres, per als nens que descobreixen la vida marina perseguint crancs des de les roques o intentant capturar peixos amb el salabret (per alliberar-los tot seguit!). Tingueu sempre una actitud prudent i curosa amb tots els éssers vius que trobeu: no els tragueu del seu hàbitat ni els manipuleu innecessàriament. El mar és casa seva, i hem dacostar-nos-hi des de la curiositat i el respecte.
  • Opinions

Utilitzem cookies pròpies i de tercers amb finalitats analítiques i tècniques per mostrar-te publicitat personalitzada basada en els teus hàbits de navegació. Pots acceptar totes les cookies fent clic al botó 'Acceptar' o configurar-les o rebutjar-les fent clic al botó 'Configurar'.

Amb el teu acord, nosaltres i els nostres socis fem servir cookies o tecnologies similars per emmagatzemar dades personals com la teva visita a aquest lloc web, accedir-hi i processar-les. Pots retirar el teu consentiment o bé oposar-te al processament de dades basat en interessos legítims en qualsevol moment fent clic a 'Més informació' o a la nostra política de privacitat en aquest lloc web.

Nosaltres i els nostres socis fem el següent tractament de dades:

Emmagatzemar o accedir a informació en un dispositiu, oferir anuncis i contingut personalitzat, mesurar anuncis i contingut, informar sobre el públic i el desenvolupament de productes, oferir dades de localització geogràfica precisa i identificar mitjançant les característiques de dispositius.

Cookies necesarias
Las cookies necesarias ayudan a hacer una página web utilizable activando funciones básicas como la navegación en la página y el acceso a áreas seguras de la página web. La página web no puede funcionar adecuadamente sin estas cookies.
Cookie name Provider Purpose Expiry
araPageCount botiga.ara.cat 3 mesos
laravel_session botiga.ara.cat Cookie utilizada para identificar una instancia de sesión para el usuario. 1 día
nx-session-id botiga.ara.cat Cookie utilizada para identificar una instancia de sesión para el usuario. 1 día
PHP_SESSID botiga.ara.cat Esta cookie es nativa de PHP y permite a los sitios web almacenar datos de estado serializados. Se utiliza para establecer una sesión de usuario y para pasar datos de estado a través de una cookie temporal, que comúnmente se conoce como cookie de sesión. Sesión
PrestaShop-# botiga.ara.cat Esta cookie permite conservar abiertas las sesiones del usuario durante su visita y le permite pasar un pedido o toda una serie de funcionamientos como: fecha de adición de la cookie, idioma seleccionado, divisa utilizada, última categoría de producto visitado, productos recientemente vistos, acuerdo de utilización de servicios del sitio, identificador del cliente, identificador de conexión, apellido, nombre, estado conectado, su contraseña cifrada, e-mail relacionado con la cuenta del cliente y el identificador del carrito. 480 horas
Cookies de marketing
Las cookies de marketing se utilizan para rastrear a los visitantes en las páginas web. La intención es mostrar anuncios relevantes y atractivos para el usuario individual, y por lo tanto, más valiosos para los editores y terceros anunciantes.
Cookie name Provider Purpose Expiry
_gcl_au google Utilitzada per google adsense 3 mesos
Content not available